AKTUALNOŚCI


Tylko On może uciszyć lęk człowieka. Patrzcie na Jezusa głębią waszych serc i umysłów! On jest waszym nieodłącznym przyjacielem.

wejdź w trybPOMAGANIA
Łukasz Kamiński
Łukasz Kamiński
W Fundacji od 2014 roku

Nazywam się Łukasz Kamiński. Pochodzę z miejscowości Smoryń w województwie lubelskim i jestem stypendystą od 2014 roku. Mój pierwszy obóz fundacyjny, który odbył się w Szczecinie, był jednym z najważniejszych wydarzeń w moim życiu. Zetknięcie z wychowawcami i księżmi, pełnymi radości i wiary w Boga, bardzo mi pomogło w rozwoju duchowym. Dzięki stypendium poszedłem do wymarzonego liceum, które pozwoliło mi rozwijać się matematycznie. Dwukrotnie otrzymałem tytuł laureata Olimpiady Matematycznej oraz zostałem reprezentantem na XI Środkowoeuropejską Olimpiadę Matematyczną. Następnie podjąłem studia na dwóch kierunkach Uniwersytetu Warszawskiego: matematyce i informatyce. Zaraz po skończeniu liceum zacząłem dzielić się swoja pasja, prowadząc warsztaty  matematyczne dla zdolnych uczniów. Od tego czasu angażuję się w ramach wolontariatu w działalność

Czytaj więcej
Dominik Tudryn
Dominik Tudryn
W Fundacji od 2018 roku

Nazywam się Dominik Tudryn. Jestem stypendystą FDNT od 2018 roku. Pochodzę z Rudy Łańcuckiej koło Leżajska. Moje imię oznacza ‘należący do Pana’ bądź ‘sługa Pański’. Właśnie ze służbą od dwóch…

Czytaj więcej
Kasia Stalmach
Kasia Stalmach
W Fundacji od 2019 roku

Nazywam się Kasia Stalmach i pochodzę z malowniczej miejscowości w Beskidzie Wyspowym – Wiśniowej. Studiuje prawo w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie. Moją największą pasją jest niesienie pomocy innym ludziom. Pomagam jako ratownik w Stowarzyszeniu Malta Służba Medyczna oddział Myślenice i wolontariuszka w Stowarzyszeniu Hospicyjnym „Bądźmy razem” w Wiśniowej, w którym czynnie działam od 2014 roku. Praca na rzecz innych nauczyła mnie odpowiedzialności za drugiego człowieka. Zrozumiałam także, że oddając jakąś cząstkę swojego czasu na bezinteresowną pomoc, dużo lepiej poznajemy siebie. Z pomocą innym związałam również ścieżkę zawodowa. W przyszłości chciałabym zostać prawnikiem, który poprzez swoją pracę, będzie pomagał innym w rozwiazywaniu problemów.

Czytaj więcej
Monika Teresa Butryn
Monika Teresa Butryn
W Fundacji od 2016 roku

Nazywam się Monika Teresa Butryn i pochodzę z województwa warmińsko-mazurskiego. Mam 25 lat i dokładnie rok temu zakończyłam moja przygodę z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Czytaj więcej
Magdalena Bolesta
W Fundacji od 2022 roku

Nazywam się Magdalena Bolesta, pochodzę z Dolnego Śląska, z małej wsi Słup pod Legnicą. Uczęszczam do liceum plastycznego w Jeleniej Górze. W przyszłości chciałabym spełniać się na kierunku artystycznym. Szczególnie interesują mnie grafika i taniec. Moje pasje towarzyszą mi od wczesnego dzieciństwa. Mam wiele zainteresowań. Rysunek, malarstwo, snycerstwo, fotografia, czy taniec to tylko kilka z nich. Naturalnym jest dla mnie, że nosze ze sobą szkicownik i kilka pisaków, czy kredek. Tak samo intuicyjne jest tańczenie. Gdy słyszę odpowiednią muzykę, nie potrzebuje dobrego parkietu, czy dużej sali, aby uzewnętrzniać emocje w tańcu.

Czytaj więcej
Emilia Kosela
Emilia Kosela
W Fundacji od 2015 roku

Nazywam się Emilia Kosela. Jestem stypendystka FDNT od 2015 roku. Pochodzę z Wąbrzeżna – małej miejscowości niedaleko Torunia. Jestem studentka IV roku kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Czytaj więcej
Stypendystów
Absolwentów
Obozów
mln zł na STYPENDIA

MÓWIĄ O NAS